Skip to main content
Haberler

Kadın Sığınakları Ve Da(Ya)Nışma Merkezleri Kurultayı 26. Yılı’nda İzmir’de!

İlki 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında 1998 yılında gerçekleştirilen Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın yirmi altıncısında yeniden bir araya geliyoruz. Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden bizler, her yıl başka bir ilde bir araya geldiğimiz kurultayı bu yıl 4-5-6 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir’de, İzmir Kadın Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz.
“Sığınaksız Bir Dünya” talebiyle 26 yıldır Türkiye’nin birçok şehrinden kadınlarla ördüğümüz dayanışma ve mücadeleyi ördüğümüz Kurultayın birinci günü ana oturumlar ve geniş forum (herkese açık), ikinci günü atölyeler (sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak ve şiddet alanında aktif olarak çalışan katılımcılara açık) gerçekleştirilecektir. Kurultayın üçüncü günü ise atölye sonuçları ve Kurultay sonuç bildirgesi tartışmaları (sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak ve şiddet alanında aktif olarak çalışan katılımcılara açık) yürütülecektir.
Kurultay organizasyonuna ve programına dair bilgi almak için kadindayanisma@izmirkadindayanisma.org, morcati@morcati.org.tr adreslerine e-mail atabilir veya 0553 938 02 88, (0212) 292 52 31 numaralarından arayabilirsiniz.

Leave a Reply