Skip to main content
Haberler

23. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’na Çağrı

İlki 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Son Günü etkinliği kapsamında 1998 yılında gerçekleştirilen Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın yirmi üçüncüsünde yeniden bir araya geliyoruz. Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik ev içi şiddete karşı mücadele eden bizler, her yıl başka bir ilde bir araya geldiğimiz Kurultay’ı bu yıl Pandemi koşulları nedeni ile  7-10 Kasım tarihleri arasında Zoom platformu üzerinden online gerçekleştireceğiz.

 “Sığınaksız Bir Dünya” talebiyle 23 yıldır Türkiye’nin birçok şehrinden kadınlarla ördüğümüz Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın programını Kurultay Sekretaryası olarak yakında paylaşacağız.

Bu yıl kurultaya katılacak kişi sayısını belirlemek ve planlama yapabilmemiz için aşağıdaki formu 25 Ekim 2020 Pazar gününe kadar doldurmanızı rica ediyoruz.

Bir kadın örgütlenmesinde olmayan ama kurultaya gelmek isteyen feministlerin ve kadına yönelik şiddet alanında çalışan kadınların katılımı için gayret ediyor olacağız.

Kurultay katılımcı başvuruları aşağıda linkini verdiğimiz form aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Atölyelere katılımın planlanması için ikinci bir form iletiyor olacağız.

Kurultay katılım formu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdUKDMtO07-EnjWb_Elvig8lQjw6VRA_Oo1p_6FuoZSSVmhVQ/viewform

Bunun dışında Kurultay’a dair sorularınız için (0212) 2925231 numaralı telefon veya morcati@morcati.org.tr adresinden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply