Skip to main content
Haberler

22. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı 2-4 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da

Sevgili Kadınlar,

İlki 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Son Günü etkinliği kapsamında 1998 yılında gerçekleştirilen Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın yirmi ikincisinde yeniden bir araya geliyoruz. Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik ev içi şiddete karşı mücadele eden bizler, her yıl başka bir ilde bir araya geldiğimiz Kurultay’ı bu yıl 2-3-4 Kasım tarihlerinde İstanbul’da, Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Uluslararası Göçmen Kadınlar Dayanışma Derneği ve Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz.

“Sığınaksız Bir Dünya” talebiyle 22 yıldır Türkiye’nin birçok şehrinden kadınlarla ördüğümüz Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın programını Kurultay Sekretaryası olarak yakında paylaşacağız.

Bu yıl da bütçemiz dahilinde kadın örgütlenmelerinden bir ya da iki kişinin yol ve konaklama masraflarını Kurultay bütçesinden karşılamaya çalışacağız. Örgütlenmeleriniz adına Kurultay’a katılacak en fazla iki kişinin aşağıdaki formu 4 Ekim 2019 tarihine kadar doldurmasını rica ediyoruz.

Bunun yanı sıra, herhangi bir kadın örgütlenmesinde olmayan ama kurultaya gelmek isteyen feministlerin, kadına yönelik şiddet alanında çalışan kadınların da yol ve konaklama masraflarını bütçemiz kalırsa karşılamaya gayret ediyoruz. Kurultay’a gelmek istiyorsanız ama masraflarınızı karşılamayacak durumdaysanız lütfen formda ilgili kısımları doldurun. Taleplerinizi bütçe durumuna göre değerlendirip sizlere dönüş yapacağız.

Kurultay katılım formu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsPoAyG8ALbFci8e20N7kGVIurJasnkcDAkqiZxL0XT8qh0w/viewform

Kurultay katılımcı başvuruları yukarıda linkini verdiğimiz form aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Bunun dışında Kurultay’a dair sorularınız için 0212 251 5850 numaralı telefon veya info@kadav.org.tr adresinden Kadınlarla Dayanışma Vakfı’na, info@ugkdd.org adresinden Uluslararası Göçmen Kadınlar Dayanışma Derneği’ne ya da (0212) 292 5231 numaralı telefon veya morcati@morcati.org.tr adresinden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,

22. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı Sekretaryası
Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV)
Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Uluslararası Göçmen Kadınlar Dayanışma Derneği

Leave a Reply