Skip to main content
Haberler

21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı 3-5 Kasım 2018 tarihlerinde Bodrum’da

İlki 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Son Günü etkinliği kapsamında 1998 yılında gerçekleştirilen Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nın yirmi birincisinde yeniden bir araya geliyoruz.  Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik ev içi şiddete karşı mücadele eden bizler, her yıl başka bir ilde bir araya geldiğimiz Kurultay’ı bu yıl 3-4-5 Kasım tarihlerinde Bodrum’da, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz.

“Sığınaksız Bir Dünya” talebiyle 21 yıldır Türkiye’nin birçok şehrinden kadınlarla ördüğümüz Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı’nı bu yıl “Kadına Yönelik Erkek Şiddetiyle Mücadele Yeni Devlet Politikalarının Neresinde?” başlığıyla gerçekleştireceğiz. Kurultay’ın programını Kurultay Sekretaryası olarak yakında paylaşacağız.

Bu yıl da kadın örgütlenmelerinden iki kişinin yol ve konaklama masraflarını Kurultay bütçesinden karşılayabiliyoruz. Örgütlenmeleriniz adına Kurultay’a katılacak iki kişinin aşağıdaki formu 15 Ekim 2018 tarihine kadar doldurmasını rica ediyoruz.

Bunun yanı sıra, herhangi bir kadın örgütlenmesinde olmayan ama kurultaya gelmek isteyen feministlerin, kadına yönelik şiddet alanında çalışan kadınların da yol ve konaklama masraflarını bütçemiz kalırsa karşılamaya gayret ediyoruz.  Kurultay’a gelmek istiyorsanız ama masraflarınızı karşılamayacak durumdaysanız lütfen formda ilgili kısmı doldurun. Taleplerinizi bütçe durumuna göre değerlendirip sizlere dönüş yapacağız. Kurultaya 3 tam gün katılabilecek olanlara bu anlamda öncelik verilecektir. Kurultay katılımcı başvuruları aşağıda linkini verdiğimiz form aracılığıyla gerçekleştirilecektir:

Kurultay katılım formu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVBl5aHdnP14GywRrbGjAs_S_ghOFOJlcNAgJt5DbhH_KlOg/viewform

Bunun dışında Kurultay’a dair sorularınız için (0252) 316 31 63 numaralı telefon ya da bodrumkadindayanisma@gmail.com adresinden Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’ne, (0212) 292 52 31 numaralı telefon ya da morcati@morcati.org.tr adresinden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,

21. Kadın Sığınakları ve Da(ya)nışma Merkezleri Kurultayı Sekretaryası
Bodrum Kadın Dayanışma Derneği
Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı

Leave a Reply