Skip to main content

Adres: Hüseyinağa Mh. Meşrutiyet Cd. Sahne Sk. Aslıhan No:10 Beyoğlu-İstanbul
Telefon: 0542 602 69 62
Facebook: @kadinzamanidernegi
Twitter: @kadinzamanider
Web: kadinzamani.org
Mail: info@kadinzamani.org

Kadın Zamanı, kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına ve toplumun her alanında kadınların güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 2020 yılının Ağustos ayında kurulmuş bir kadın örgütüdür.

Kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel alanda güçlenmelerine, görünür kılınmalarına, tüm olanaklardan eşit biçimde yararlanabilmelerine ve bu bakış açısının ana akımlaştırılmasına destek olacak faaliyetler gerçekleştirmektedir.

Ötekileştirmeye karşı eşitliği savunacak, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete karşı mücadele edecek, kadınların ezilmesi ve sömürülmesinin sonucu ortaya çıkan tüm ayrımcılık ve eşitsizliklere karşı farkındalık yaratacak çalışmalarda bulunacaktır.

Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Yok Edilmesi Sözleşmesi (CEDAW) ve Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi (İstanbul Sözleşmesi) ile 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un uygulanması için her türlü çalışmanın yürütücüsü, destekçisi ve takipçisi olacaktır.

Leave a Reply