Skip to main content
Kurultay Bileşenleri

Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği

Adres: Akarca Mah. Adnan Menderes Blv. No:303/202 Fethiye/Muğla
Telefon: 0554  756 00 23
E-mail: fethiyekadindayanisma@hotmail.com
Twitter: @fethiyekadin
Facebook: @fethiyekadin
Instagram: @fethiyekadindanismadayanisma

Farkındalık çalışmaları yöntemiyle kadınların ekonomik, sosyal, siyasal alanda yer almalarını sağlamak karar mekanizmalarında seslerini duyurmaya yönelik güçlendirme çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Yaşadığı şiddeti fark ederek şiddetten kurtulmak isteyen kadınların başvurusunu alarak ihtiyaç duydukları her konuda destek sağlamaya çalışmaktayız.

Hukuksal ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kadınları ilçedeki gönüllü psikolog ve avukatlara yönlendirmekte ve takibini sağlamaktayız.

Bölgedeki kadın kuruluşları ile dayanışma sağlamak bilgi ve deneyim paylaşımlarında bulunuyoruz.

Feminist yöntemlerle yaptığımız çalışmaları çeşitli eylem biçimleri ve yazılı görsel materyaller ile duyurmaya çalışıyoruz.

Şiddeti durdurmak için kullanılan ve Feminist yöntemlerle uygulanan Wendo (Kadın Savunma Sanatı) staj ve antrenmanları düzenliyoruz.

Merkeze uzak dezavantajlı mahallelerde hane ziyaretleri yoluyla kadınlara ulaşarak ihtiyaç duydukları konularda destek alabilecekleri mekanizmalarla ilgili bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütüyoruz.

Öldürülen kadınların duruşmalarına katılım sağlamak ve adalet için sesimizi sözümüzü duyurmak, aynı zamanda yaşamak için öldüren kadınlarla dayanışma içinde olmaya çalışıyoruz.

Leave a Reply